AK Partili Ensarioğlu’ndan Bahçeli’ye ‘kız-alıp verme’ yanıtı: Ismarlama olmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında ‘Türk-Kürt ayrışmasının çözümünün sırrının kız alıp, kız vermek olduğunu’ savundu.

Bahçeli, “Türkiye’deki Alevi-Sünni çatışmasını, Türk-Kürt ayrışmasını çözecek olan bu millet ve onun iradesidir. Bunun da sırrı kız alıp kız vermekte, yeni bir Türkiye inşa etmektedir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Bahçeli’nin bu sözlerine “Kürt sorunu demokrasi ve eşitlik sorunudur. Eşitlik temelinde bulunması gereken bir sorundur” cevabını verdi.

Amida’nın haberine göre Galip Ensarioğlu, Türkiye’de Kürt- Türk evliliklerinin olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu öneri ile olmaz bu gönül işidir, ısmarlama olmaz. Zaten Türkiye’de olan bir şeydir. Zaten kız alıp veriyoruz. Kürt sorunu demokrasi ve eşitlik sorunudur. Eşitlik temelinde bulunması gereken bir sorundur. Bu sorun AK Parti döneminde önemli derecede çözülmüştü. Kürtlerin talebi, demokratikleşme, evrensel haklar temelinde çok önemli adımlar atılmıştı. Şu anda tartışma konusu olan belki birkaç mesele vardır ve yeni anayasada yapabilirse zaten sorunları büyük nebzede çözer. Sorun eşitlik, eşit yurttaşlık, ortak ortam ve demokrasi sorunudur.” (Haberin tamamı)

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x