CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bozbey Harmancık’ta temaslarda bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Harmancık’ta yaptığı konuşmasında dağ yöresinin sorunlarına değinerek, “Harmancık’ın bir dakika dahi kaybedecek vakti yok” dedi.

31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimler için geri sayıma geçilirken CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, bugün Harmancık’taydı. İlçede, CHP’nin Harmancık Belediye Başkan Adayı Haşim Ali Arıkan ve partililer tarafından karşılanan Mustafa Bozbey, düzenlenen halk buluşmasında konuştu. Konuşmasında, Harmancık başta olmak üzere dağ yöresindeki yol problemine değinen Bozbey, “Bakın bir türlü dağ yörelerinin yol yapımını bitiremediler. Harmancık ile Bursa arası zaman bakımından en çok mesafe kaplayan yollardan biri. Burada yolsuzluk var. Bakın, dediğimi iyi kavrayın. Hem yol eksikliği bakımından ‘yol’suzluk var hem de yapılmaya çalışılan yol çalışması bakımından ‘yolsuzluk’ var. Yol da yok, yapılan çalışmada sonuç da yok. Anlayacağınız her türlü yolsuzluk var” dedi.

’30 YILDIR BİR BARAJ YAPILAMADI’

Yıllar önce gündeme gelmesine rağmen bir türlü yapılamayan Ballısaray Barajı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bozbey, “1990’lı yıllarda gündeme gelmiş. 2004-2009 yılları arasında da dönemin belediye başkanı Ahmet Tufan zamanında resmi yazışmalar yapılmış ve 15 yıldır, AK Partili belediyeler tarafından gündemden düşürülmüş. Hem onlarca köyün faydalanabileceği tarımsal sulama açısından hem de orman yangınlarını önleme açısından büyük önem taşıyan bu barajı niye yapmadınız? 2007 yılında da baktıklarında, projeden sonuç alamadılar. Bu kez gölete dönüştürülmesi yönünde talep etmişler. Yine sonuç yok. Bu problemlerin bir an önce çözüme ulaşması gerek. Çok zaman kaybettik. Artık kaybedecek bir dakikamız yok. O yüzden kolları sıvadık. 1 Nisan’da hem dağ yörelerimiz için hem de Bursa’mız için ne gerekiyorsa işe koyulacağız” dedi.

’20 GÜNDE BOZULAN YOLLARIN HESABINI KİM VERECEK’

Konuşmasında, Büyükorhan-Burunca yolu için vatandaşların sorunlarını dile getiren CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Yapımı 2 sene süren yol nasıl 20 günde bozuluyor? Binek araçlar geçemiyor. Burada yaşayan vatandaşlarımız neredeyse her gün yetkililere sesleniyor. Peki, yetkililer nerede? Onlar ancak iftira ve yalan atmanın peşinde. Kalitesiz malzeme ile yapılan sonrasında da 20 günde bozulan bu yolların hesabını kim verecek? Yolların düzenlemesi için de göreve gelir gelmez hemen çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x